88 تن مواد خام دامی غیر بهداشتی در دلیجان معدوم شدسجاد قاسمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: 44 تن و 173 کیلوگرم از این میزان توسط بخش دولتی در کشتارگاه طیور و مراکز عرضه و بیش از 42 تن نیز توسط بخش خصوصی در کشتارگاه دام و طیور از چرخه مصرف خارج شده است.
وی افزود: یکهزار و 239 بازدید در سال جاری توسط بازرسان این شبکه از مراکز تهیه و فروش مواد خام دامی و غذایی دلیجان انجام شد.
قاسمی یادآور شد: روزانه حدود 20هزار قطعه مرغ در کشتارگاه صنعتی طیور این شهرستان کشتار و با بسته بندی مناسب روانه بازار داخلی و خارجی می شود.
قاسمی افزود: کشتارگاه دلیجان علاوه بر کشتار مرغ مرغداری های این شهرستان نیاز سایر نقاط استان مرکزی و استان های همجوار را به گوشت مرغ تامین می کند.
رئیس شبکه دامپزشکی دلیجان گفت: پنج تیم ثابت و سیار این شبکه در روز‌های تاسوعا و عاشورای حسینی برای نظارت بهداشتی بر ذبح دام ها فعال هستند.
وی افزود: با استقرار سه گروه ثابت و 2 گروه سیار متشکل از دامپزشک، ناظرشرعی و بازرس بهداشت گوشت در کشتارگاه ه و معابر عمومی بر مسائل بهداشتی و شرعی ذبح دام قربانی در این شهرستان نظارت می شود.
قاسمی ادامه داد: کشتار دام سنگین در سطح شهر در ایام عزاداری محرم ممنوع است و همچنین از هرگونه مراحل پوست کنی و قطعه سازی لاشه دام سبک در پیاده روها، مغازه ها و خیابان ها جلوگیری می شود و در صورت مشاهده، افراد خاطی به مرجع قضایی معرفی خواهند شد.
دلیجان از توابع استان مرکزی دارای 2 مجموعه سردخانه، 30 قصابی، 40 عامل مرغ فروشی، 2کشتارگاه دام و 2 کشتارگاه طیور، سه مرکز عرضه تخم مرغ و 2 مرکز قطعه بندی و بسته بندی مرغ است.
7277/6013/ خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*