نماینده مجلس عراق: بی تدبیری بارزانی یادآور صدام وحمله به کویت استبه گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری السومریة نیوز، المولی افزود: اقدام مسخره مسعود بارزانی گام یک طرفه ناشی از بی تدبیری است که ما را به یاد صدام حسین دیکتاتور عراق می اندازد که هنگام حمله به کویت، به مخالفت های جهانی اعتنا نکرد و با لجبازی بر موضع خود پافشاری کرد و نتیجه این شد که از حفره ای بیرون آورده شد.
وی خاطر نشان ساخت تاریخ تکرار شده و ما می بینیم که بارزانی مردم کردستان را به ورطه هلاکت سوق می دهد همانطور که قبل از وی صدام مردم عراق را به نابودی کشید.
المولی افزود: تصمیم های مجلس نمایندگان قاطعانه ومحکم است و به جسارت های بارزانی پایان می دهد.
وی تاکید کرد هرگونه همکاری با اقلیم کردستان به دلیل اینکه بارزانی این منطقه را به مسیری نامعلوم هدایت می کند، متوقف شد .
دولت کردستان عراق روز گذشته (پنجشنبه) ضمن اعلام مخالفت با قطعنامه های مجلس و دولت عراق در خصوص اقلیم کردستان بر آمادگی برای گفت وگو جهت حل مشکلات تاکید کرد.
نخست وزیری عراق تا امشب (جمعه) به اقلیم کردستان مهلت داده تا فرودگاه های اربیل و سلیمانیه را تحت کنترل و نظارت مقامات فدرال قرار دهد و کلیه پروازها به اقلیم کردستان و بالعکس را ممنوع و مرزهای زمینی میان کردستان و کشورهای همسایه را بسته اعلام کرده است.
با وجود مخالفت های بین المللی، منطقه ای و دولت مرکزی عراق و مغایرت آشکار با قوانین بین المللی، همه پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق روز دوشنبه گذشته در مناطقی از شمال عراق ( استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک و مناطق مورد نزاع از جمله کرکوک و خانقین) برگزار شد.
خاورم** 1453
مترجم: آمنه دهقان**ناشر: فریبا مدنیانتهای پیام /*