سفر 21 قطار گردشگری خارجی به ایرانعلی کاظمی منش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: قطارهای گردشگری خارجی با کوپه های مجهز و بزرگ بطور متوسط با 80 مسافر از مبادی مختلف ریلی جهان به ایران وارد می شوند.
وی ادامه داد: پیشتر این قطارها از مبدا مجارستان، ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی به ایران می آمدند اما از پارسال با توجه به برخی موارد ناامنی در ترکیه همه قطارها از مرز ریلی سرخس وارد ایران می شوند.
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات راه آهن جمهوری اسلامی گفت: همچنین در این مدت 50 قطار گردشگری داخلی و خط ثابت گردشگری تهران – سوادکوه راه اندازی شد. این خط ثابت دو روز در هفته و در هر سیر 330 گردشگر را جا به جا می کند.
وی افزود: راه آهن در نظر دارد در استانهای خوزستان، کرمان، تهران، آذربایجان شرقی و مرکزی نیز قطارهای گردشگری راه اندازی کند و در برخی نقاط هم شاهد راه اندازی خط ثابت گردشگری خواهیم بود.
او در ادامه همچنین گفت: افزون بر 12.5 میلیون مسافر ظرف شش ماه نخست امسال ازطریق راه آهن در سطح کشور جا به جا شده اند که 3.5 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر است.
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات راه آهن جمهوری اسلامی به منظور حضور در نشست هم اندیشی پیرامون توسعه گردشگری ریلی به مشهد سفر کرد. راه آهن جمهوری اسلامی سالانه حدود 25 میلیون مسافر و40 هزار تن کالا را از طریق 12.5هزار کیلومتر شبکه ریلی جا به جا می کند.
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی **انتشار: حسین کریم زاده
3221/1858انتهای پیام /*