تجمع بزرگ عاشورائیان آستارا برگزار شدبه گزارش خبرنگار ایرنا خیل عظیمی از مردم آستارا عصر پنجشنبه در برنامه ای با عنوان تجمع عاشورائیان در مصلی نماز جمعه این شهرستان، جلوه ای از عشق و ارادت خالصانه خود را به حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به نمایش گذاشتند.
هفتمین روز از ماه محرم در آستارا با طنین لبیک یا حسین (ع) در آسمان این شهر مرزی همراه شد و مداحان اهل بین عصمت و طهارت (ع) به عنوان گردانندگان اصلی این برنامه، به زبان های فارسی و آذری، موجی از شور و شعور حسینی (ع) را بین عزاداران راه انداختند.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا در این آئین به خبرنگار ایرنا گفت: امروز مردم آستارا عرض ارادت حقیقی خود به امام حسین (ع) را در قالب تجمعی بزرگ نشان دادند و خدا را شاکریم که در چنین ایام مقدسی، وحدت و همدلی مردم مرزنشین این شهرستان به تصویر کشیده شد.
حجت الاسلام ابراهیم حاتمی محرم را ماه بیداری اسلام و شکوه مسلمین عنوان کرد و گفت: عزاداری خالصانه در سوگ امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفای آن حضرت، زمینه خودسازی و جلب رضایت حق تعالی است.
وی افزود: حماسه کربلا در کنار پیام امر به معروف و نهی از منکر، عبرت های بزرگی از جمله فداکاری، وفاداری، ایثار و شهادت را برای همیشه در تاریخ جاودانه کرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*