اخبار 8 تا 8 پنجشنبه، 6 مهر در آذربایجان غربی

 

** سقوط بالگرد در ارتفاعات ارومیه
ارومیه- ایرنا- بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران حین انجام پرواز آزمایشی در ارتفاعات ارومیه سقوط کرد و یکی از سرنشینان آن به شهادت رسید.

** آمادگی موکب های آذربایجان غربی برای پذیرایی 30 هزار زائر اربعین
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان غربی با اشاره به اعلام آمادگی موکب های این استان برای ارائه خدمت به حدود 30 هزار از زائران امام حسین (ع) در اربعین امسال، گفت: این تعداد 12 هزار نفر بیشتر از پیش بینی های صورت گرفته است.

** فدای جان آری، عدول از اسلام نه
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه فرهنگ عاشورایی علاوه بر ایران در جای جای جهان طنین انداز شده است، گفت: ما نیز تحت تاثیر این فرهنگ جان خود را فدا می کنیم اما یک قدم از اسلام عدول نخواهیم کرد.

** واگذاری 456 انشعاب آب به مشترکان نقده در سال جاری
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری نقده گفت: 456 انشعاب آب در نیمه نخست امسال به متقاضیان این شهرستان واگذار و 352 دستگاه کنتور معیوب نیز تعویض شده است.

** سلامت قلب در گرو فعالیت بدنی، غذای سالم و خودداری از مصرف دخانیات است
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: سلامت قلب در گرو ایجاد فرصت برای فعالیت بدنی، انتخاب غذای سالم و مناسب و ترک مصرف دخانیات است.

** رونمایی از تندیس شهید مهدی باکری در دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تندیس شهید مهدی باکری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر رونمایی شد تا یکی از نمادهای ایثار و شهادت آذربایجان غربی در محوطه این دانشگاه ماندگار شود.

** پرهیز از غذاهای غیربهداشتی همزمان با ماه محرم
رئیس گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: رعایت نکات بهداشتی در تهیه غذاهای نذری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی عاملی موثر در جلوگیری از مسمومیت های غذایی است.

** امسال 40 تئاتر در آذربایجان غربی به روی صحنه رفته است
رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان غربی با اشاره به جایگاه والای هنرهای نمایشی در این استان، گفت: 40 نمایش با موضوعات مختلف در نیمه نخست امسال در این استان به روی صحنه رفته است.

** آموزه های دفاع مقدس با ابزارهای خلاقانه هنری به جوانان منتقل شود
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: آموزه های هشت سال دفاع مقدس باید با استفاده از ابزارهای خلاقانه هنری در راستای گسترش فرهنگ عاشورایی و جهاد به جوانان منتقل شود.

8135/ 3072
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادی

انتهای پیام /*